Nowy numer 44/2020 Archiwum

JEDNO. Niepojęty

Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty. Wczoraj odbyła się premiera utworu, który jest pochwałą Boga.

Premiera utworu pt. "Niepojęty" w aranżacji zespołu JEDNO miała miejsce wczoraj 22 marca.

- Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty. Jednak zanim świat usłyszy autorskie utwory z krążka, zdecydowaliśmy się nagrać utwór Chrisa Tomlina, który jest pochwałą Niepojętego Boga, i nadać mu nowy muzyczny kształt. To ważne, by w obecnej sytuacji swoje serca napełnić wielbieniem, odwzajemnić miłość Boga do nas, zdawać sobie sprawę z Jego ogromnego miłosierdzia i samemu być miłosiernym dla ludzi. Tego potrzebujemy. Nie tylko w obecnej sytuacji, ale zawsze - mówi Karol Gut, wokalista zespołu.

Wraz z nim JEDNO tworzy pięciu zawodowych muzyków z Tarnowa i Krakowa - Jasiek Gąsawski (trąbka), Mikołaj Sikora (bas), Miłosz Bazarnik (piano), Kuba Broniewski (gitara elektryczna) i Michał Smajdor (perkusja). W "Niepojętym" dołączył do zespołu saksofonista Robert Wypasek.

Muzycy to absolwenci i studenci Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie oraz szkół muzycznych I i II stopnia. W swej twórczości głoszą Dobrą Nowinę na chwałę Pana.

Nazwa zespołu ma iście ewangeliczne korzenie. Inspirowana jest fragmentem z Ewangelii św. Jana, w której to Jezus prosi Boga za przyszły Kościół, aby wszyscy stanowili jedno, tak jak On stanowi jedno w Ojcu, a Ojciec w Nim.

Posłuchajcie:

JEDNO - Niepojęty LIVE SESSION cover (Chris Tomlin - Indescribable)
JEDNO
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama