Nowy numer 13/2020 Archiwum

Broń nas, Sebastianie

W czasach zarazy od 1300 lat ludzie szukają wstawiennictwa u niego. Nie trzeba go daleko szukać. Jest 10 km na północ od Tarnowa.

Ilkowice, niewielka miejscowość na drodze z Tarnowa do Żabna, przed laty nosiły nazwę Rudno. – Do dziś mamy ulicę z tą nazwą – pokazuje Stanisław Kania, nadzwyczajny szafarz Eucharystii i kościelny w liczącym 150 lat kościółku pw. św. Sebastiana. Jego bryła znana jest wszystkim, którzy kiedykolwiek poruszali się drogą wojewódzką 973 z Tarnowa na północ. Niewielka świątynia stoi przy samej drodze. Sebastianek – tak tu na niego mówią.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama