Nowy numer 13/2020 Archiwum

Jezus trzyma mnie w dłoniach

– Prawie 11 lat temu w mojej parafii zaczęła się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, która zdecydowała o moim życiu – opowiada tarnowski kapłan ks. Bartłomiej Wilkosz.

Kiedy zaczynała się wieczysta adoracja w Dąbrowie Tarnowskiej, właśnie skończyłem gimnazjum i zaczynałem liceum. Zastanawiałem się wtedy, co będę robił w życiu, także w kontekście kapłaństwa, bo pierwsze myśli o zostaniu księdzem pojawiły się u mnie pod koniec szkoły podstawowej. Szukałem znaków. Prosiłem nawet: „Jezu, jak chcesz, to ja ci nie będę robił problemów, ale przydałby mi się znak, że Ty chcesz”. Kiedyś w parafii usłyszałem kazanie o adoracji. Zainspirowało mnie to i zdecydowałem, że tam będę szukał odpowiedzi na pytanie, co mam w życiu robić. Wybrałem sobie godzinę i chodziłem na adorację zawsze w piątek po szkole.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama