Nowy numer 49/2022 Archiwum

Nie żyje ks. Roman Kopacz. Był zarażony koronawirusem

24 marca zmarł ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w dekanacie Uście Solne.

Ksiądz Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 r. w Jaśle. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał 25 maja 1986 r. święcenia kapłańskie.

Jako wikariusz pracował w Gręboszowie, Bobowej i Szczepanowicach. Od 1991 do 1999 r. pracował jako misjonarz na Ukrainie. 2 października 2000 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. 1 lipca 2007 r. został proboszczem w Drwini.

Był jednym z kapłanów dekanatu Uście Solne objętych kwarantanną. - Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci - mówi ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Dodaje również, że księża z parafii należących do dekanatu Uście Solne są objęci kwarantanną, gdyż mieli kontakt ze zmarłym kapłanem podczas dekanalnego spotkania formacyjnego, dotyczącego m.in. organizacji bieżącej pracy duszpasterskiej w dekanacie.

Czytaj także:

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy