GN 43/2020 Archiwum

Biskup tarnowski napisał list do parafian w Drwini w związku ze śmiercią ich proboszcza

Dziś odbędzie się pogrzeb śp. ks. Romana Kopacza, który zmarł 24 marca zarażony koronawirusem.

Uroczystości pogrzebowe („Stacja przy grobie”) śp. ks. Romana Kopacza odbędą się we czwartek (26 marca) na cmentarzu parafialnym w Trzcinicy koło Jasła o godz. 14. Msza święta w intencji śp. ks. Romana będzie sprawowana w późniejszym czasie.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wraz kapłanami podczas wczorajszej modlitwy różańcowej w tarnowskiej katedrze modlili się nie tylko o ustanie epidemii, wsparcie dla chorych i tych, którzy im pomagają, ale również w intencji śp. ks. Romana Kopacza, jego rodziny, mamy i parafian z Drwini o umocnienie dla nich.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował także list do parafian w Drwini, gdzie śp. ks. Roman Kopacz był proboszczem.  

List Biskupa Tarnowskiego do wiernych w parafii Drwinia
w związku ze śmiercią śp. Ks. Proboszcza Romana Kopacza

Drodzy Diecezjanie w parafii Drwinia!

W tej wyjątkowo trudnej rzeczywistości, w jakiej przychodzi nam obecnie żyć, Waszą wspólnotę parafialną przeszywa jeszcze dodatkowy cierń bólu spowodowanego niespodziewaną śmiercią Księdza Proboszcza Romana Kopacza. Pragnę wyrazić moją głęboką solidarność z Wami w tych ciężkich chwilach oraz zapewnić Was o pasterskiej trosce, modlitwie i duchowej bliskości.

Wspólnie dziękujemy Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego księdza Romana. Bez wątpienia pragnieniem śp. ks. Romana było i jest – teraz już z perspektywy wieczności – by jego praca kapłańska wydała jak najobfitsze owoce w tych, którym służył; by dzieła, które tworzył nadal trwały i były podtrzymywane przez jego parafian; by wspólnie wypracowane do tej pory dobro nadal było pomnażane. Tego z pewnością pragnie dla swoich parafian śp. ks. Roman, który zanurzony już na wieczność w życiu Trójjedynego Boga, nadal będzie duchowo wspomagał swoich parafian.

Dziękuję Wam serdecznie za podejmowaną indywidualnie i w rodzinach modlitwę za śp. ks. Romana, okazywaną mu w ten sposób wdzięczność oraz przywiązanie. Obecnie nie możemy z racji obowiązujących ograniczeń związanych ze stanem epidemii w Polsce celebrować wspólnotowo Mszy św. pogrzebowej za śp. ks. Romana Kopacza, ale będziemy to chcieli uczynić, gdy minie stan zagrożenia epidemicznego.

Wierzymy, że śp. ks. Roman stanął już „twarzą w twarz” z Jezusem Zmartwychwstałym, któremu służył wiernie przez całe swoje życie. Modlimy się, aby Chrystus przyjął go do chwały zbawionych, a nam dopomógł codziennie wiernie pełnić Jego wolę.

Wyrazy głębokiego współczucia kierujemy do rodziny śp. ks. Romana, zwłaszcza do jego mamy, pani Olgi, którą zapewniam o modlitwie i duchowej bliskości.

Polecając miłosiernemu Bogu śp. Księdza Proboszcza Romana Kopacza, otaczam modlitwą całą Waszą wspólnotę parafialną i udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 26 marca 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama