Nowy numer 43/2020 Archiwum

I Komunie Święte - kiedy się odbędą?

Kuria Diecezjalna w Tarnowie poinformowała o możliwości organizowania uroczystości w diecezji tarnowskiej.

Dopóki trwa stan epidemii i dzieci nie mają zajęć w szkole, zawieszone są również parafialne spotkania przed I spowiedzią i Komunią św. Nie można również organizować uroczystości I Komunii św. w tym czasie. Będzie to możliwe po zniesieniu stanu epidemii i powrocie dzieci do szkół. Dopóki jednak decyzja o zniesieniu stanu epidemii nie zapadnie, rodzice są proszeni o przygotowywanie swoich dzieci do I Komunii św. w oparciu o materiały przesłane przez katechetów. Poniżej pełny tekst komunikatu:

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w diecezji tarnowskiej w 2020 roku

  1. W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi świętej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w miesiącu kwietniu nie będą organizowane.
  2. Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w maju i miesiącach późniejszych jest uwarunkowana od następujących czynników:
    1. Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany, uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane;
    2. Jeżeli stan epidemii zostanie odwołany a dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.
  3. Decyzje rodziców o przystąpieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej poprzedzonej przystąpieniem do sakramentalnej spowiedzi świętej powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagą sakramentów świętych, stąd usilnie prosimy, aby nie warunkować udziału w uroczystościach innymi względami (np. rezerwacją lokali itp.)
  4. W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.
  5. O dalszych decyzjach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama