Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tarnów. Maseczki od myśliwych

Myśliwi z tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego szykują maseczki ochronne dla tych, którzy bezpośrednio walczą z koronawirusem.

Myśliwi z tarnowskiego okręgu PZŁ, który obejmuje rejon dawnego województwa tarnowskiego, włączyli się w ogólnopolską akcję Polskiego Związku Łowieckiego szycia maseczek ochronnych.

- Jako myśliwi chcemy zawsze pomagać i chronić tych, którzy chronią nas każdego dnia. Szczególnie zaś teraz, kiedy zagrożenie jest tak realne - mówi Krzysztof Łazowski, tarnowski łowczy okręgowy.

Tarnów. Maseczki od myśliwych   Krzysztof Łazowski, tarnowski łowczy okręgowy. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Akcję w okręgu koordynuje Liliana Nowak z PZŁ. W działaniu myśliwych wsparły już m.in. firmy Tarnospin, Tarnowska Odzież oraz MD BHP Marcin Derlęga. Krzysztof Augustyn właściciel firmy VERONATEXTIL z Dębicy, a w wolnym czasie także myśliwy, członek Koła Łowieckiego „Szarak” i Koła Łowieckiego „Ostoja Dębica” przekazał materiał na maseczki.

Pierwsza partia kilku tysięcy maseczek jest już gotowa i ma zostać niebawem przekazana pielęgniarkom i lekarzom ze szpitali w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Myśliwi z tarnowskiego okręgu, jak zapewnia Liliana Nowak, będą nadal szyli maseczki, w które chcą wyposażyć m.in. policjantów.

Tarnów. Maseczki od myśliwych   Ksiądz Sylwester Dziedzic, kapelan krajowy PZŁ. W tle wizerunek św. Sebastiana w kościele w Ilkowicach. Św. Sebastian jest patronem myśliwych i osób zarażonych. Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Cokolwiek by się o środowisku myśliwych mówiło, to są to ludzie wrażliwi. Na co dzień troszczą się o przyrodę, o równowagę ekosystemu. Potrafią dostrzegać zagrożenia, potrafią się zorganizować i skutecznie pomagać. Ta akcja jest tego świadectwem. Przynagla nas do współpracy w walce z koronawirusem nie tylko zwykła, codzienna troska o świat, w którym żyjemy, ale także postać naszego patrona, patrona myśliwych, którym jest obok św. Huberta, także św. Sebastian, jeden z najsłynniejszych męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa, od ponad 1300 lat także patron czasów zarazy - mówi ks. Sylwester Dziedzic, kapelan krajowy Polskiego Związku Łowieckiego, wikariusz w podtarnowskiej parafii Łęg Tarnowski.

Tarnów. Maseczki od myśliwych   Kolejne partie maseczek trafią do pielęgniarek, lekarzy, policjantów. arch. PZŁ
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama