Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pomóżmy parafiom z transmisjami przez YouTube

Wiele parafii transmituje nabożeństwa i Msze św. w mediach społecznościowych, jednak wiele z nich chciałby transmisje robić na YouTube, a nie może. Możemy w tym pomóc!

Google umożliwia transmisję na żywo urządzeniami mobilnymi na platformie YouTube.com w przypadku osiągnięcia przez użytkownika 1000 subskrypcji. Niewiele parafii ma taką możliwość. Wiele parafii dopiero założyło konta.

- Na razie, jak wiele innych parafii, transmitujemy Msze św. na naszym kanale na Faceboku. Chcielibyśmy dotrzeć także do tych parafian i nie tylko, którzy nie mają mediów społecznościowych. Poza tym wydaje się, że transmisja na YouTube jest wygodniejsza – mówi ks. Krzysztof Kutek, wikariusz z podtarnowskiej parafii Skrzyszów.

- Na razie w mediach społecznościowych transmitujemy Msze święte z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msze św. niedzielne, codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30, a także piątkową Drogę Krzyżową – dodaje ks. Kutek.

Parafia w Skrzyszowie niedawno, dokładnie 21 marca, założyła konto na YouTube.com. Na razie ma 189 subskrybentów. Jeżeli ich liczba osiągnie tysiąc, to poza nagranym wcześniej słowem proboszcza na kanale będą mogły być realizowane transmisje live realizowane przy pomocy smartfona, który w tej sytuacji wydaje się najlepszym narzędziem. W podobnej sytuacji jest wiele innych wspólnot. Na przykład parafia Grybów, która założyła konto 15 marca i ma na razie 479 subskrypcji.

Oczywiście na YouTube transmisje możliwe są bez osiągnięcia progu 1000 subskrybentów, jednak ich realizowane są przy pomocy kamer internetowych czy komputerów stacjonarnych. Przykład to parafia Dąbrowa Tarnowska, która ma niespełna 400 subskrybentów, a można oglądać na jej kanale na YouTube obraz na żywo. Jeżeli jednak gdzieś nie ma kamer, to smartfon jest najlepszym urządzeniem do transmitowania.

Pomóc można w prosty sposób subskrybując kanał danej parafii. Zamieszczamy linki do kanałów YouTube. Państwo, jeżeli chcecie pomóc, możecie te kanały zasubskrybować. Innych (będących w potrzebie) zachęcamy, by podsyłali linki do kanałów swoich parafii. My postaramy się dołączyć je do listy.

SKRZYSZÓW KOŁO TARNOWA

DĄBROWA TARNOWSKA

GRYBÓW

SZCZUCIN

SROMOWCE NIŻNE

GOŁKOWICE

SANKTUARIUM MB SZKAPLERZNEJ W TARNOWIE

SZYMBARK

NOWA JASTRZĄBKA

SANKTUARIUM W ZAWADZIE

MISJA BOLIWIA

SANKTUARIUM NMP Z LOURDES W PORĄBCE USZEWSKIEJ

SANKTUARIUM MP SZKAPLERZNEJ W DOBREJ

KAMIONKA WIELKA

OCHOTNICA DOLNA

PARAFIA PW. BŁ. KAROLINY W TARNOWIE

ZDZIARZEC

ZABORÓW

UŚCIE GORLICKIE

KĄTY

BARCICE

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama