Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wirus w Niskowej

Test na obecność koronawirusa ks. Krzysztofa Prokopa, proboszcza parafii Niskowa, dał wynik pozytywny. Wierni modlą się o zdrowie dla kapłanów z parafii.

W piątek 27 marca kapłani z parafii w Niskowej koło Nowego Sącza wydali komunikat, w którym poinformowali wiernych, że z powodu objęcia ich kwarantanną i podejrzeniem zakażenia koronawirusem ks. proboszcza Krzysztofa Prokopa kościół zostaje tymczasowo zamknięty, a kapłani mają zakaz opuszczania plebanii.

W niedzielę 29 marca na Facebooku ks. Bogusław Tokarz, wikariusz z Niskowej koło Nowego Sącza, poinformował, że badania na obecność koronawirusa proboszcza parafii ks. Krzysztofa Prokopa dały wynik pozytywny i został zabrany do szpitala. - Dzisiaj jego stan nie był najlepszy, nie czuł się dobrze. Został jednak zaopatrzony przez służby medyczne, a przeze mnie duchowo, i został zabrany do szpitala do Krakowa - mówi ks. Bogusław Tokarz w nagraniu na profilu w mediach społecznościowych.

Kapłani proszą o modlitwę i duchowe wsparcie. - Wspierajmy się nawzajem, to trudny czas, dla nas, naszych rodzin, ale wspierajmy się w Bogu i módlmy się o to, byśmy kiedyś wszyscy szczęśliwi i zdrowi spotkali się znów w kościele - apeluje ks. Bogusław Tokarz.

W związku z faktem pozytywnego wyniku badań ks. Krzysztofa Prokopa wszyscy, którzy mieli z nim kontakt od 20 marca powinni zgłosić się do Sanepidu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Atimeres
    31.03.2020 09:58
    A to zdjęcie, które jest ilustracją artykułu, jest daleko wcześniejsze, czy już z okresu epidemii ?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama