Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święty Jan od zarazy

W Ryglicach w piątek 27 marca figura św. Jana Nepomucena został przeniesiona z kościoła parafialnego, na dawne miejsce, kapliczkę u zbiegu ulic Tarnowskiej i Podkarpackiej.

W czasie epidemii papież Franciszek wzywa do modlitwy. - W piątek 27 marca wieczorną porą, w strugach deszczu, szedł przez pusty Plac Świętego Piotra, aby zatrzymać się na adorację przed cudownym Krzyżem z kościoła Świętego Marcelego. Zatrzymał się także przed Ikoną Matki Bożej Ocalenia, prosząc o oddalenie groźnej epidemii. Poruszeni znakami czasu powzięliśmy decyzję, aby przechowywaną w kościele parafialnym figurę św. Jana Nepomucena przenieść na dotychczasowe miejsce, czyli do odrestaurowanej kapliczki przy moście nad stawami – informuje ks. Franciszek Kuczek, proboszcz parafii Ryglice. Święty wrócił na swoje miejsce, aby chronić Ryglice.

27 marca w kościele w Ryglicach odbyła się krótka modlitwa, po której przeniesiono figurę na miejsce docelowe. W wydarzeniu wzięło udział z celebransami kilka osób. Był burmistrz Ryglic Paweł Augustyn. - Polacy zawsze w ciężkich czasach zawierzali swoje losy Opatrzności Bożej. W obecnej sytuacji, gdzie panuje epidemia, wszyscy wymagajmy od siebie większej odpowiedzialności. Służba zdrowia pracuje 24 godziny na dobę, za co im bardzo dziękujemy, ale potrzeba nam również modlitwy – mówi Paweł Augustyn.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama