Nowy numer 22/2020 Archiwum

Świniarsko i Męcina pod kluczem

Z racji objęcia kwarantanną duszpasterzy zamknięte są kościoły w Świniarsku koło Nowego Sącza i w Męcinie, w dekanacie limanowskim.

W związku z kontaktem z osobami, które miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem wszyscy kapłani pracujący w parafii Męcina zostali przez limanowski Sanepid objęci kwarantanną do 10 kwietnia.

- Informujemy, że wszystkie Msze św. będziemy sprawować na plebanii. Nie ma możliwości spowiedzi świętej, natomiast pilne sprawy kancelaryjne można załatwiać przez telefon. W razie potrzeby wezwania do chorego w niebezpieczeństwie śmierci należy kontaktować się z kapłanami w Pisarzowej - informuje ks. Antoni Piś, proboszcz parafii w Męcinie.

Kapłani zachęcają wiernych do włączenia się w modlitwę różańcową transmitowaną z plebanii codziennie o 20.30 na profilu parafialnym na Facebooku. - Całą tę sytuację powierzamy Miłosierdziu Bożemu i św. Antoniemu, patronowi naszej parafii. Polecamy się Waszym modlitwom - dodaje ks. Antoni Piś.

Kwarantanna jest także w parafii w Świniarsku. Kapłani z tej parafii mieli kontakt z zakażonym koronawirusem proboszczem z parafii w Niskowej. - Kwarantanna, która dotknęła nasz kościół to zwyczajne środki ostrożności - informuje w RDN Nowy Sącz ks. Zbigniew Kożuch, proboszcz parafii w Świniarsku. Parafia oficjalnie cały czas działa. Z księżmi można kontaktować się telefonicznie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama