Nowy numer 22/2020 Archiwum

W najnowszym „Gościu Niedzielnym”: Wielki Tydzień inny niż wszystkie

Podpowiadamy, jak dobrze przeżyć Triduum Paschalne bez wychodzenia z domu. Sprawdź, w jaki sposób zaopatrzyć się w nowy numer naszego tygodnika.

Kolejny już numer „Gościa Niedzielnego” rozejdzie się bez dystrybucji parafialnej w kościołach. Najnowsze wydanie w druku można nabyć tylko w wybranych kioskach, salonikach prasowych i sklepach.

Polecamy też opcję nabycia „Gościa” bez konieczności wychodzenia z domu, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. [Kliknij i poznaj szczegóły]

W tym tygodniu "Gość Niedzielny" ukazał się bez dodatków diecezjalnych.

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Czujni, by w codzienności uchwycić Boga

Zmiażdżony Bóg

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Wielki Tydzień będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale tajemnice przeżywane w liturgii Triduum Paschalnego są niezmienne. W sytuacji liturgicznego trzęsienia ziemi warto poukładać na nowo własną pobożność.

Gość Niedzielny 14/2020
Gość Niedzielny


W najnowszym "Gościu" piszemy m.in.:

 • Opowieść o zwycięstwie [Marcin Jakimowicz]

„Nie mógł być w Koloseum. W kaplicy przytulał krzyż do policzka. Zastygł w tej adoracji” – tak Marcin Jakimowicz wspomina ostatnią Drogę Krzyżową Jana Pawła II, którą świat zapamiętał na długo. Skąd wzięła się celebracja męki Jezusa w potężnym amfiteatrze Flawiuszów? Każdego roku Następca św. Piotra adoruje tu w Wielki Piątek Jezusa, dziękując za Jego zbawczą mękę. Po raz pierwszy Drogę Krzyżową przeszedł w 1750 r. papież Benedykt XIV. Odtąd organizowano ją corocznie.

 • Trzęsienie świata [Jacek Dziedzina]

Nie ma takiego obszaru rzeczywistości, który nie zostałby dotknięty skutkami pandemii. Czy to oznacza, że świat, który znaliśmy, już nie istnieje? Kościół i wiara. Gospodarka i pieniądz. Polityka i układ sił w świecie. To trzy wybrane obszary, które wydają się najbardziej podatne na wstrząsy wywołane zawieszeniem aktywności ludzi na całym świecie.

 • Testy niezgody [Tomasz Rożek]

„Wojowanie statystyką jest wyjątkowo wygodne. I wyjątkowo nie fair. Bo opierając się na tych samych danych, można uzasadnić tezę, że Polska robi najmniej testów na obecność koronawirusa w Europie oraz że robi ich znacznie więcej niż inni”. Jak to możliwe – zastanawia się Tomasz Rożek.

Drodzy Czytelnicy, następne wydanie „Gościa Niedzielnego” obejmie dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego (nr 15-16). Cena nie ulega zmianie: 6 zł za wydanie drukowane. Planujemy, by to świąteczne wydanie dotarło również do parafii. Duszpasterzy gorąco prosimy o wyłożenie „Gościa” oraz „Małego Gościa” w kościele, aby umożliwić zakup osobom przychodzącym do świątyni na indywidualną modlitwę. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce.

 

« 1 »
 • X
  03.04.2020 06:46
  X
  Jak ja mam kupić gościa w ,,sklepie gościa" jak tam podaje się dane na niezabezpieczonej stronie. W każdej chwili mogę paść łupem oszustów. Podobnie jest z e-gazetami, a e-kiosk w ogóle nie chciał zadziałać, aby aktywować konto. To jest wszystko chore.
  doceń 0
 • mackro484
  04.04.2020 10:36
  Wejdź do menu na "Zamów e-wydanie" - https://e.gosc.pl/ jest zabezpieczona.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama