Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jaka jest tajemnica św. Szymona?

Św. Szymon z Lipnicy Murowanej, patron w czasach zarazy, zostawia nam wszystkim przynajmniej jedną, bardzo ważną naukę.

W 2019 roku kazania w czasie tygodniowego odpustu ku czci św. Szymona z Lipnicy głosił franciszkanin o. Azariasz Jacek Hess.

On także prowadził wieczorne apele przy figurze św. Szymona na lipnickim rynku. W czasie ostatniego apelu prosił wiernych, by jeżeli z całego tygodnia mają zapamiętać jedno, to niech to będzie ta tajemnica Szymona.

- Tajemnica Szymona to jest jedno słowo. Słowo, w którym zawiera się całe jego życie, powołanie, świętość, i to wszystko, co dla nas, wzywających jego imienia czyni. To imię Jezus. To imię, o którym powie Apostoł Narodów, iż nie dano nam żadnego innego imienia pod niebem, w którym moglibyśmy być zbawieni. To imię, któremu zawierzył św. Szymon. Uczynił go treścią swojego życia, swojego przepowiadania. Ono jest również źródłem wszelkich łask. To jest tajemnica Szymona. Jeśli uczynicie ją swoją, to przekonacie się i wy, w każdej sytuacji swego życia, jak wielką moc ma wypowiadane ze czcią, szacunkiem, miłością imię Jezus. Nawet jak nic innego nie zapamiętacie z tych kazań odpustowych, to chciałbym, byście zapamiętali tylko to jedno – mówił w czasie ostatniego apelu w Lipnicy Murowanej

Obdarzony świetnym głosem o. Azariasz na koniec zaśpiewał piosenkę, która w oryginale jest po hiszpańsku, ale polką wersję śpiewa zespół Guadalupe z Lublina. - Wyobraźcie sobie, że to śpiewa dla was Szymon. Szczególnie refren. Wyobraźcie sobie, że to dla was. Refren niech rozbrzmiewa przez całe wasze życie. Zobaczycie, że z tymi słowami w sercu wszelkie chmury na niebie rozpierzchną się, wyjrzy słońce Bożej łaski, które jest naszą mocą - dodał o. Azariasz.

Nikt cię nie kocha tak jak Ja. APEL U ŚW SZYMONA w Lipnicy Murowanej. Słowo ojca Azariasza
Parafia Męcina

- Ojciec Azariasz na zakończenie tygodnia odpustowego wyśpiewał piosenkę z repertuaru zespołu Guadalupe "Nikt cię nie kocha tak, jak ja". To dziś, w tym trudnym dla nas czasie św. Szymon mówi do każdego z nas: "Nikt was nie kocha tak, jak ja. Nikt was nie kocha tak, jak Jezus". Ufajcie Mu w każdej chwili swego życia, powierzając swoje troski i smutki powtarzając za Szymonem: JEZUS, JEZUS, JEZUS! - wspomina i komentuje Wacław Sobczak, organista lipnickiej parafii. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama