Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powitaj palmą Jezusa w domu

Diecezjalna Komisja Liturgiczna i Koło Liturgiczne WSD Tarnów przygotowało rodzinny rytuał na Niedzielę Palmową.

W tym roku, zgodnie z dekretem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, Niedziela Palmowa będzie wyjątkowa. Stan epidemii nie pozwala na gromadzenie się w kościołach z palmami.

Dlatego Diecezjalna Komisja Liturgiczna i Koło Liturgiczne WSD Tarnów przygotowało rytuał rodzinnego świętowania Niedzieli Palmowej w domu.

"Mimo że tego roku nie ma możliwości poświęcenia palm, to jednak i tak warto zrobić palmę w domu i położyć na domowym ołtarzyku. Prawdopodobnie obecnie palmy będą mniejsze i nie tak okazałe jak zwykle. Ale jeżeli ktoś z was ma dzieci, to razem z nimi może zrobić własnoręcznie choćby małą palemkę, tłumacząc im przy okazji, skąd jest ten zwyczaj. Wystarczy kilka gałązek z drzewa, które wypuszcza pąki, np. wiklina, wierzbowe bazie czy jakiekolwiek inne. Gałązki z pąkami liści będą znakiem, że tak jak przyroda budzi się do życia, tak samo my tęsknimy za zwyczajnym życiem sprzed ograniczeń, jakie wprowadziła do naszej codzienności epidemia" - czytamy w rytuale.

Wielki Tydzień A.D.2020 w Kościele Domowym - NIEDZIELA PALMOWA / ks. Andrzej Dudek
Diecezja Tarnowska

Jego autorzy przygotowali także wskazówki, jak przygotować w domu wspólną modlitwę związaną z Niedzielą Palmową. Będzie je można pobrać w formacie PDF oraz w poprzez aplikację mobilną "Wielkanoc 2020" ze strony diecezja.tarnow.pl.

Sukcesywnie na portalu diecezji tarnowskiej będą zamieszczane kolejne propozycje rodzinnej modlitwy w Wielkim Tygodniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama