Nowy numer 22/2020 Archiwum

Biskup tarnowski zawierzył diecezjan Matce Bożej Bolesnej

Aktu zawierzenia dokonał w piątek przed Niedzielą Palmową 3 kwietnia w tarnowskiej katedrze.

Po wieczornej modlitwie różańcowej o ustanie pandemii bp Andrzej Jeż zawierzył diecezję tarnowską Matce Bożej Bolesnej. Aktu oddania diecezjan w Jej opiekę dokonał przed Pietą czczoną w tarnowskiej katedrze. Odbyło się to w piątek przed Niedzielą Palmową, kiedy Kościół obchodzi święto Matki Bożej Bolesnej dla uczczenia współcierpienia Maryi w ofierze krzyżowej Chrystusa. W wydarzeniu uczestniczyli jedynie biskupi i kapłani parafii katedralnej.

"Nasza wspólnota diecezjalna jest Twoim domem, utworzonym z naszych sanktuariów, parafii, z naszych rodzin, z naszych serc. W tym akcie zawierzenia pragniemy wyruszyć drogą z Chrystusem i wraz z Tobą w tajemnicach Twoich siedmiu boleści" - mówił w czasie aktu zawierzenia biskup tarnowski Andrzej Jeż.

"Nasza Matko, zawierzamy Ci wspólnotę diecezjalną, która dziś ucieka od świata pełnego zagrożeń i chroni się w niewielkiej przestrzeni swoich domów i mieszkań. Prosimy Cię, abyśmy odkryli na nowo, że nasze rodziny, domy, mieszkania, stają się domowymi Kościołami, w których chronimy najwspanialszy skarb naszego życia - Jezusa Chrystusa" - mówił pasterz Kościoła tarnowskiego.

Opiece Matki Bożej Bolesnej powierzył wszystkich sprawujących władzę; wszystkie dzieci poczęte i narodzone; rodziców naszej diecezji, na których obecnie spadła całkowita odpowiedzialność za różne poziomy funkcjonowania ich dzieci; wszystkich chorych, samotnych, starszych; pracowników służby zdrowia i różnych instytucji wspierających intensywną walkę z pandemią, wolontariuszy, członków rodzin chorych i wszystkich troszczących się o właściwe funkcjonowanie naszego społeczeństwa.

Maryi zawierzył wszystkich umierających, niewierzących w życie wieczne, jak i tych, którzy z powodu pandemii utracą miejsca pracy lub będą zmuszeni zamknąć swoją działalność gospodarczą.

"Nasza Matko, zawierzamy Tobie wszystkich biskupów, kapłanów, diakonów, osoby życia konsekrowanego, aby szczególnie w tych czasach nie pozwolili zatoczyć kamienia niewiary na grobowiec świata, lecz odważnie głosili całą Ewangelię, także prawdy dotyczące życia wiecznego, ukazując w ten sposób godność życia ludzkiego na ziemi i jego pełnię w chwale zbawionych" - mówił bp Andrzej Jeż.

Pełną treść modlitwy zawierzenia publikujemy na następnej stronie. Zobacz także film Portalu Diecezji Tarnowskiej dokumentujący to wydarzenie:

bp Jeż - ZAWIERZENIE diecezji Matce Bożej w czasie pandemii koronawirusa Tarnów-Katedra [03.04.2020]
Diecezja Tarnowska

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama