Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł ks. Franciszek Tomczyk

W piątek 3 kwietnia odszedł do domu Ojca ks. Franciszek Tomczyk, emerytowany proboszcz parafii Zalasowa. Miał 88 lat.

Ksiądz Franciszek Tomczyk urodził się 27 września 1931 roku w Jamach Wielkich. Maturę zdał w Mielcu. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1956 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Ptaszkowa (od 30 listopada 1956 roku), Ciężkowice (od 20 lipca 1961 roku) i Góra Motyczna (od 23 czerwca 1967 roku). W dniu 2 sierpnia 1980 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Górze Motycznej, a 23 maja 1986 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Zalasowej, który pełnił do 18 czerwca 2001 roku. - Następnie zamieszkał w parafii pw. św. Mikołaja w Bochni, gdzie przez kolejne 13 lat sprawował posługę penitencjarza w tamtejszym sanktuarium Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Od 2014 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie - informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz tarnowskiej kurii.

Obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) odbędą się w niedziele (5 kwietnia) na cmentarzu parafialnym w Jamach Wielkich o godz. 14.00. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama