Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dziesiątki tysięcy dzieci obejrzały "Rekolekcje z Narnii"

Nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale także z Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina czy Wejherowa.

Rekolekcje z Narnii to realizacja młodzieżowej telewizji internetowej diecezji tarnowskiej Synaj.tv. Poprowadził je ks. Daniel Świątek, diecezjalny opiekun DSM DT, wraz z ks. Sylwestrem Brzeźnym, diecezjalnym opiekunem LSO DT. Prezentowane w sieci przez 3 dni odcinki obejrzało bardzo wiele dzieci.

Jak informuje Klaudia Tarczoń, redaktor naczelny Synaj.tv, każdy odcinek ma zasięgi na poziomie kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń. Prezentowane były na Facebooku i kanale YouTube młodzieżowej telewizji. Zdarzało się, że przed jednym ekranem siadało kilkoro dzieci z domu.

Rekolekcje dotarły nie tylko dzieci z diecezji tarnowskiej, ale także z Piotrkowa Trybunalskiego, parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie, parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie, a nawet z Ipswich w Anglii.

Zachęcone przez prowadzących chętnie dzieliły się w sieci swoimi talentami, za które dziękowały Bogu, i podejmowały wielkopostne postanowienia. "Panie Boże, dziękuję Ci za talent, jakim mnie obdarowałeś. Bardzo lubię tworzyć budowle z klocków, może kiedyś zbuduję kościół dla Ciebie" - napisał jeden z chłopców.

Niektórzy katecheci proponowali swoim uczniom, by dokonali recenzji i podsumowań "Rekolekcji z Narnii", więc i w to dzieci chętnie się włączały. Efekty prezentuje Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.

Jeśli ktoś jeszcze nie widział "Rekolekcji z Narnii", każdy odcinek znajdzie tutaj:

REKOLEKCJE Z NARNII: odc.1 "Stara Szafa"
SYNAJ. TV
REKOLEKCJE Z NARNII: odc.2 "Prezent"
SYNAJ. TV
REKOLEKCJE Z NARNII: odc.3 "Oszustwo Czarownicy"
SYNAJ. TV
REKOLEKCJE Z NARNII: odc.4 "Kamienny Stół"
SYNAJ. TV
REKOLEKCJE Z NARNII: odc.5 "Prawdziwa korona"
SYNAJ. TV
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama