Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Jeż: Z Jezusem przejdziemy przez ciemną dolinę

Pasterz diecezji przewodniczył w Niedzielę Palmową Eucharystii w tarnowskiej katedrze.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył w Niedzielę Palmową Mszy św. w bazylice katedralnej. Zwrócił uwagę, że życie w cieniu pandemii rodzi przygnębienie, smutek i apatię.

- Czego zatem uczymy się, patrząc na Jezusa w aktualnej sytuacji? - pytał hierarcha. - Jezus pokazuje nam, jak stawiać czoła chwilom trudnym, zachowując w sobie pokój serca, który płynie z ufnego powierzenia się Bogu Ojcu. Nie wiemy jak potoczy się w przyszłość, ale idziemy w nią ufni, tak jak Jezus w obliczu zbliżającej się męki i śmierci, gdyż wiemy, że jesteśmy w miłujących objęciach Ojca. On pomoże nam przejść przez ciemną dolinę choroby, męki i śmierci - przypomniał biskup.

Zwracając się do młodych zachęcił ich, by podejmowali dzieło ewangelizacji w internecie i, zachowując przepisy, nie lękali się pomagać ludziom starszym w przeżyciu czasu pandemii. Zapraszamy do wysłuchania homilii bp. Jeża:

bp Jeż: COŚ MOCNO I BOLEŚNIE SZARPNĘŁO W LUDZKOŚCI, A TAKŻE W KOŚCIELE - N. Palmowa [05.04.2020]
Diecezja Tarnowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama