Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wielki Czwartek w rodzinie. Wieczerza zamiast kolacji, Godzina Święta zmiast czuwania w kościele

Nie samą transmisją żyje człowiek, czyli rytuał rodzinny na Wielki Czwartek.

W Wielki Czwartek Kościół gromadzi się na Mszę Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ostatniej wieczerzy Chrystusa z apostołami. Wspominamy ustanowienie Eucharystii, czyli Mszy św., oraz Komunii św., której tak bardzo nam w tym czasie pandemii brakuje.

Jezus ustanowił również kapłaństwo i zostawił nam w geście obmycia nóg przykazanie braterskiej miłości. W tym roku nie będzie celebrowana poranna Msza Krzyżma w tarnowskiej katedrze. Nie będą również przygotowywane ciemnice w kościołach parafialnych.

Wielki Czwartek. Wielki Tydzień A.D.2020 w Kościele Domowym /ks. Andrzej Dudek
Diecezja Tarnowska

Zapraszamy was jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej. I wy możecie dzisiaj w waszych domach przez proste gesty naśladować Jezusa. Jest na to dwojaki sposób.

Po pierwsze zaplanujcie rodzinną wieczerzę, odmienną od tej w dzień powszedni. Natomiast jako modlitwę wieczorną przeżyjcie namiastkę Godziny Świętej, czyli wspólne modlitewne czuwanie i trwanie z Jezusem konającym w Ogrójcu. Będzie to wam przypominać o tradycyjnej ciemnicy.

Zapraszamy was do skorzystania z przygotowanego na ten dzień "Rytuału rodzinnego". Poniżej plik do pobrania. Wersje mobilne znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama