Nowy numer 22/2020 Archiwum

Szymbark: Bóg jest pośród nas

Nagrane w Szymbarku nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest pięknym świadectwem przekazywania wiary i ukazuje bliskość Boga.

- W ostatnie dni Wielkiego Postu, w Wielkim Tygodniu, nie zapominajmy o nabożeństwach pasyjnych, które możemy odprawić we własnych domach. Ogromną pomocą w ich dobrym przeżyciu są nabożeństwa prowadzone w parafiach i zamieszczane na stronach internetowych. Serdecznie zachęcam do przekazywania uczniom (w ramach nauczania zdalnego) linku do nabożeństwa z parafii Szymbark - zachęca ks. dr Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii. 

Droga Krzyżowa z Szymbarku, nagrana w ubiegłym tygodniu, jest niezwykła. Odbywa się w wielu miejscach naraz. Kapłan prowadzi modlitwę z ambony kościoła parafialnego, ale poszczególne stacje prowadzą dzieci należące, włączające się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, z dorosłymi, którzy spotykają się przy krzyżach, kapliczkach na terenie parafii. 

- Obecnie, kiedy panuje pandemia nie możemy fizycznie uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, dlatego kolejne stacje zostały odprawione w różnych miejscach naszej parafii, przy krzyżach i kapliczkach, aby każdy kto chce mógł w ten sposób - korzystając z transmisji - przeżyć to nabożeństwo w swoim domu z rodziną i uświadomić sobie, że Bóg jest pośród nas, bardzo blisko - tłumaczą organizatorzy.

- Razem z Chrystusem chcieliśmy przejść drogę krzyżową i uczyć się od Niego, w jaki sposób radzić sobie z tymi trudnymi doświadczeniami, które teraz są nam dane: nie chodzimy do szkoły, niepokój, może powstające trudne relacje w domu. Ta nasza droga, nasze nabożeństwo daje nam odczucie tego, że Jezus Chrystus chodzi po naszych drogach. Rozpoznajemy różne miejsca, przysiółki, kapliczki naszej parafii. Niech nam to pomoże w zbudowaniu świadomości, że Jezus jest blisko naszych domów, naszego życia, blisko naszych spraw - mówił ks. dr Paweł Górski, proboszcz parafii Szymbark.

Nagranie nabożeństwa dostępne jest tu: MISYJNA DROGA KRZYŻOWA PARAFII SZYMBARK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama