Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bp Leszkiewicz: Jak uczestniczysz we Mszy św.?

W ostatniej nauce rekolekcyjnej bp Leszek Leszkiewicz mówił o Eucharystii.

W ostatniej nauce rekolekcyjnej wygłoszonej 8 kwietnia w tarnowskiej katedrze bp Leszek Leszkiewicz mówił o uczestnictwie we Mszy św.

- Czy słowo Boże sprawia, że zaczynasz widzieć inaczej rzeczywistość, lepiej ją rozumiesz i pragniesz iść za natchnieniem Ducha? - pytał biskup. Zzachęcał do rozważania w ciągu dnia usłyszanego słowa na Mszy św., rozmawiania o tym, co się usłyszało w kościele w gronie rodziny.

Niemożność uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej i świątecznej powinna, zdaniem biskupa, zrodzić w nas pytanie, jak do tej pory ją przeżywaliśmy. - Módlmy się, by Bóg oddalił od nas pokusę zaliczania Mszy św., przeżywania jej byle jak. Wielu z nas cierpi z tego powodu, że nie może iść do kościoła na Mszę św. Pragnie w niej uczestniczyć, a nie może. Teraz jest czas, by zastanowić się nad tym, czym jest dla każdego z nas Msza św. - zapraszał do refleksji bp Leszkiewicz.

Właściwe uczestnictwo w Eucharystii musi prowadzić do ewangelizacji. - Ja nie mogę nie opowiadać innym o Jezusie! Z Eucharystii wynika ewangelizacja. Uczestnicząc w Mszy św. mamy obowiązek przyprowadzić kogoś do Jezusa. To jest sprawdzian naszego aktywnego udziału w spotkaniu z Jezusem we wspólnocie Kościoła - mówił bp Leszek.

"Msza św., jedność i ewangelizacja" bp L. Leszkiewicz - NAUKA 4 + Ewangelia / W.Środa [08.04.2020]
Diecezja Tarnowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama