Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wielki Piątek w domu

Zróbcie domową adorację krzyża. Nie wiecie jak? Ten rytuał jest dla was.

Krzyż, rozważanie Męki Pańskiej, pokuta i umartwienie oraz Grób Pański. To cztery rzeczywistości, które charakteryzują Wielki Piątek - drugi dzień Triduum Paschalnego. Warto zatrzymać się choć na chwilę o 15.00, aby uczcić moment śmierci Jezusa.

Wśród wielu propozycji na ten dzień można sięgnąć po nabożeństwo Drogi Krzyżowej (transmitowanej lub indywidualnie odprawionej). Można także wysłuchać Gorzkich Żali i duchowo uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

WIELKI PIĄTEK / Jak przeżywać Wielki Tydzień A.D.2020 w Kościele Domowym? / ks. dr Andrzej Dudek
Diecezja Tarnowska

W obliczu niemożliwości pójścia do kościoła, proponujemy wam przede wszystkim domową adorację Krzyża. Możecie celebrować ją w całości albo podzielić na dwa krótsze momenty w ciągu dnia lub wieczorem.

Nie zapomnijcie też, że dzisiaj w duchu wynagrodzenia Jezusowi za Jego mękę Kościół wzywa wszystkich do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ścisłego postu, zgodnie z zasadami, których wyjaśnienie znajdziecie także w kolejnym tomiku Rytuału rodzinnego. Możecie go pobrać w formacie pdf (poniżej) lub w wersji mobilnej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama