Nowy numer 22/2020 Archiwum

Duchowa pielgrzymka do grobu Pańskiego i śniadanie wielkanocne

Kolejne propozycje rodzinnego przeżywania Wielkiej Soboty i Niedzieli Wielkanocnej.

W ostatni dzień Triduum Sacrum i w Niedzielę Wielkanocną zostaniecie w domu. Zapraszamy was do skorzystania z rodzinnego rytuału przygotowanego na Wielką Sobotę i Wielkanoc.

Grób Pański.   Grób Pański.
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Wielka Sobota

  • Ustalcie konkretną porę wspólnej modlitwy. Najlepiej będzie zorganizować nabożeństwo w godzinach przedpołudniowych, po przygotowaniu koszyka wielkanocnego. Uwrażliwcie dzieci na punktualne rozpoczęcie modlitwy, aby przeprowadzić ją w spokoju i ze skupieniem.
  • Znajdźcie na modlitwę dobre miejsce i pamiętajcie, aby to było miejsce godne, ale również wygodne. Jeżeli macie zrobiony w domu ołtarzyk, to zgromadźcie się przy nim, możecie też przygotować krzesła. Możecie również usiąść przy stole, przy którym wspólnie jecie posiłki.
  • Przed rozpoczęciem modlitwy dobrze byłoby przygotować również Pismo Święte i znaleźć w nim fragmenty z Ewangelii św. Mateusza (Mt 27,57-61) oraz Psalm 42 (Ps 42). Dobrze jest odczytać fragment Ewangelii z papierowego egzemplarza Pisma Świętego (nie z telefonu komórkowego, tabletu czy komputera). Niech go odczyta osoba dorosła lub starsze dziecko.
  • Wspólną modlitwę niech poprowadzi ojciec lub matka rodziny. Niektóre modlitwy rodzice mogą dać dzieciom do odczytania. Można także dołożyć swoje modlitwy spontaniczne albo skrócić zaproponowany schemat (zwłaszcza przy mniejszych dzieciach).
WIELKA SOBOTA. Jak przeżywać Wielki Tydzień A.D.2020 w Kościele Domowym mówi ks. dr Andrzej Dudek.
Diecezja Tarnowska

TUTAJ pobierzecie rytuał na Wielką Sobotę.

Śniadanie wielkanocne.   Śniadanie wielkanocne.
Hernyk Przondziono /Foto Gość

Niedziela Wielkanocna

  • Na stole, oprócz pokarmów, które chcecie spożywać, umieśćcie również świecę, którą zapalacie do waszej modlitwy rodzinnej. Nie zapomnijcie o odświętnym udekorowaniu stołu i świątecznej zastawie.
  • Przygotujcie egzemplarz papierowy Pisma Świętego, aby odczytać fragment Ewangelii według św. Mateusza (Mt 28,1-7).
  • Błogosławieństwa pokarmów dokonuje ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
NIEDZIELA WIELKANOCNA. Jak przeżywać Wielki Tydzień 2020 w Kościele Domowym mówi ks. dr Andrzej Dudek.
Diecezja Tarnowska

TUTAJ pobierzecie rytuał na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama