Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Andrzej Jeż: Przechodźcie przez ten trudny okres ku różnym formom zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przekazał wiernym diecezji tarnowskiej życzenia na Wielkanoc 2020 roku.

W życzeniach, które zostały umieszczone na portalu diecezji tarnowskiej, biskup Andrzej Jeż zwraca uwagę na to, że zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa przenika się z życiem każdego z nas. - Dostrzegamy to właśnie w momentach trudnych. Teraz, doświadczając pewnego rodzaju obumierania, kiedy musieliśmy wiele stracić, dostrzegamy mękę i śmierć Chrystusa w nas samych. Możemy dzięki temu jeszcze bardziej się z Nim zjednoczyć - mówi bp Andrzej. 

Przypomina jednak, że dla chrześcijan śmierć nie kończy historii. - Patrzymy z nadzieją w przyszłość. Te wszystkie trudne wydarzenia, one są ważne, bo dzięki nim na nowo odrywamy, jak ważna więź jest z drugim człowiekiem, dostrzegamy jak ważne jest ludzkie życie i godność człowieka, jeszcze bardziej dostrzegamy jak cenna jest miłość Boga - mówi pasterz Kościoła tarnowskiego.

- Kochani! Życzę wam tego, abyście przechodzili przez ten trudny okres ku różnym formom zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie, aż kiedyś do ostatecznego zmartwychwstania na końcu czasów. W tym duchu wam błogosławię, i proszę Maryję Pannę, by was prowadziła po ścieżkach męki, śmierci, ale przede wszystkim zmartwychwstania Jezusa - życzy wiernym Kościoła tarnowskiego biskup diecezjalny Andrzej Jeż.

Wysłuchaj całych życzeń:

Życzenia wielkanocne biskupa tarnowskiego [11.04.2020].
Diecezja Tarnowska

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama