Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Andrzej Jeż: Bądźcie światłem!

Pasterz diecezji przewodniczył w tarnowskiej katedrze liturgii Wigilii Paschalnej i ogłosił zmartwychwstanie Chrystusa.

W homilii bp Jeż zachęcał obecnych na Mszy św. i łączących się przez transmisję radiową oraz internetową, aby w świecie ogarniętym ciemnością lęku spowodowanego pandemią byli ludźmi niosącymi światło nadziei.

- Prośmy zatem Chrystusa, by płomień, który On w nas zapalił, owo delikatne światło Jego Słowa i Jego miłości nie zgasło w nas wśród zamętu tych czasów, ale by stawało się coraz większe i jaśniejsze. Abyśmy zjednoczeni z Nim stawali się ludźmi jasnego dnia; byśmy byli źródłami światła dla innych ludzi - prosił.  

bp Jeż - homilia na Wigilię Paschalną [11.04.2020]
Diecezja Tarnowska

Na zakończenie Eucharystii, ponieważ nie odbyła się procesja rezurekcyjna, bp Andrzej Jeż ogłosił uroczyście zmartwychwstanie Chrystusa. Symbolem tego była intronizacja figury Zmartwychwstałego. Więcej o tym przeczytacie na portalu diecezji tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama