Nowy numer 28/2020 Archiwum

Dziś, jak nigdy dotąd, Jezus przychodzi do nas w słowie

- Czas pandemii pozbawił nas możliwości przyjmowania sakramentów, ale nie zabrał nam Pisma Świętego - mówił w Wigilię Paschalną ks. Artur Mularz, dyrektor wydziału nowej ewangelizacji.

"Wiara rodzi się ze słuchania" (Rz 10,17)

Bóg, kiedy stwarza, to wypowiada Słowo, kiedy zawiera przymierze z ludem - wypowiada Słowo, Jezus, kiedy powołuje uczniów, to - wypowiada Słowo, Jezus, kiedy uzdrawia, rozgrzesza, wskrzesza, ucisza burzę, czyni cuda, ustanawia Eucharystię, to - wypowiada Słowo. Słowo pełne miłości, Słowo Ojca, Słowo, które stało się Ciałem. Jezus - Słowo, które zbawia.

Prawdziwa Pascha oznacza wyjście. Bóg chce nas przeprowadzić, wyprowadzić z tego trudnego czasu. Czasu odosobnienia, oderwania, postu od sakramentów, od fizycznej wspólnoty, którą tworzymy. Pozwólmy się Jemu poprowadzić. Nie bądźmy w tym sami. Zaprośmy Go do tej ciemności.

Za jakim słowem w życiu idziesz? Jakie słowo masz w sercu? Jakie słowo kształtuje Twoją codzienność? Nie pozwól, aby to nie było Słowo Boże.

Ja na to mówię "amen" w moim życiu tzn. niech się tak stanie, chcę tego. A Ty, Siostro i Bracie, jeśli chcesz, też powiedz: Amen. Amen?? Amen.

O, zaiste błogosławiona noc, jedyna,

która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa.

O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje,

oraz: noc będzie mi światłem i radością.

(Exultet, fragment)

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama