Nowy numer 22/2020 Archiwum

Idziemy online do Galilei

Mimo pandemii bocheńska wspólnota "Strumienie Wody Żywej" zaprasza w środę, 15 kwietnia, na 45. Bocheński Wieczór Modlitwy "Strumienie".

Tyle tylko, że w nowych okolicznościach po raz drugi wspólnota gromadzi się w internecie.

- Transmisja modlitwy online rozpocznie się o godzinie 21 na stronie www.facebook.com/strumieniewodyzywej, a już teraz na naszym fanpage'u na Facebooku można posłuchać nagranej specjalnie na tę okoliczność konferencji ks. Krzysztofa Wonsa, dyrektora Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Temat konferencji - "Droga Jezusa" - wprowadza w modlitwę fragmentem Ewangelii według świętego Marka: Mk 8,27-36 - informuje Maciej Tabor, lider wspólnoty.

Strumienie#45: "Droga Jezusa" - ks. Krzysztof Wons SDS
Wspólnota Strumienie Wody Żywej BOCHNIA

W tym roku przewodnim wątkiem "Strumieni" są słowa: "Idzie przed Wami do Galilei". Organizatorzy wieczorów i liderzy wspólnoty odczytują te słowa w duchu zachęty papieża Franciszka, który mówił o tym w czasie homilii w Wigilię Paschalną w 2014 roku.

"Galilea jest miejscem pierwszego powołania, gdzie wszystko się zaczęło! Powrócić tam, powrócić do miejsca pierwszego powołania” - mówił papież. Dalej tłumaczył, że powrót do Galilei oznacza ponowne odczytanie wszystkiego, wychodząc od krzyża i od zwycięstwa. - „Pójść do Galilei" oznacza przede wszystkim powrót tam, do tego żywego punktu, w którym Boża łaska dotknęła mnie na początku drogi. To od tej iskry mogą rozpalić ogień na dzisiaj, na każdy dzień, i zanieść ciepło i światło do moich braci i sióstr - głosił pasterz Kościoła.

- Chcemy zadawać sobie, każdy z nas to pytanie: Gdzie jest moja Galilea? Czy o niej pamiętam? Czy o niej zapomniałem? Czy poszedłem drogami i ścieżkami, które sprawiły, że o niej zapomniałem? Ewangelia Wielkanocy jest jasna: trzeba tam powrócić, aby zobaczyć Jezusa zmartwychwstałego i stać się świadkiem Jego zmartwychwstania - dodaje Maciej Tabor.

- Rozpoczniemy o godz. 21, a więc 2 godziny później niż zwykle krótką modlitwą do Ducha Świętego. Następnie będziemy słuchać nagranego dla nas wcześniej nauczania, a około 21.40 połączymy się z Asią, Wojtkiem, Mikołajem, Mateuszem i Marysią, z których domu popłynie w nasze głośniki i serca modlitwa uwielbienia. Wieczór modlitwy zakończymy modlitwą wstawienniczą w Waszych intencjach - piszą organizatorzy na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama