Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jako jedni z pierwszych pospieszyli z pomocą

Od kilku dni środki na pomoc Domowi Pomocy Społecznemu w Bochni, gdzie wykryto liczne przypadki COVID-19, zbiera Akacja Katolicka Diecezji Tarnowskiej.

Apel o finansowe wsparcie realizacji potrzeb osób chorych i starszych, pensjonariuszy DPS w Bochni, w którym tak wielu mieszkańców zostało zarażonych koronawirusem wystosował już 9 kwietnia, czyli w Wielki Czwartek, do członków Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej Robert Rybak, prezes DIAK. 

- Wielu z Was, kieruje zapytanie do Zarządu Diecezjalnego o możliwość zaangażowania się w walkę z epidemią. Wielu już się zaangażowało w akcję szycia maseczek i wiele innych dzieł, które służą potrzebującym. Jest to piękna postawa, którą nasz patron św. Jan Paweł II nazwał „wyobraźnią miłosierdzia”. Zachęcam Was, abyście dalej kontynuowali te działania, bo one mogą komuś uratować życie. Odpowiadając na kierowane do Zarządu Diecezjalnego zapytania o formę włączenia się w pomoc na rzecz walki w epidemią, chciałby zaproponować wszystkim członkom Akcji Katolickiej wraz z Księżmi Asystentami wsparcie materialne dla Domu Pomocy Społecznej w Bochni - pisze Robert Rybak w apelu.

Dziś w akcję pomocy zaopatrzenia DPS w środki ochrony osobistej włącza się już kilka instytucji. Akcja Katolicka w diecezji była jedną z pierwszych, która zdecydowała się pomóc. Potrzeby w DPS są i nadal będą ogromne. - Za zebrane środki zostaną zakupione dla Domu Pomocy Społecznej maseczki, rękawiczki, fartuchy czy środki do dezynfekcji, zgodnie z zapotrzebowaniem domu - dodaje Robert Rybak.

Jako jedni z pierwszych pospieszyli z pomocą   Baner zbiórki zorganizowanej przez AK. arch. ak.diecezja.tarnow.pl

Członkom Akcji Katolickiej w diecezji dom w Bochni jest szczególnie bliski, bo walczącą na pierwszej linii frontu jest dyrektora tej placówki Barbara Hałas, wiele dni nie opuszczająca ośrodka, która jest prezesem oddziału AK w parafii pw. św. Pawła w Bochni. Jest ona również członkiem Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. 

Jeżeli koś chciałby włączyć się w zbiórkę to szczegóły znajdzie na stronie Akcji Katolickiej:POMOC DLA DPS W BOCHNI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama