Nowy numer 22/2020 Archiwum

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży także organizuje pomoc dla DPS w Bochni

Jeżeli macie w swoich szafach rzeczy, które są w dobrym stanie, nie używacie ich, podzielcie się nimi.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej organizuje akcję #KSMDT_dla_DPS.

"W ramach tej inicjatywy pragniemy zachęcić wszystkich członków oddziałów naszej diecezji, ale i wszystkich ludzi o dobrych sercach o wsparcie Domu Pomocy Społecznej w Bochni, który znalazł się obecnie w bardzo trudnej sytuacji" - informują organizatorzy.

Potrzeby są ogromne, wśród nich są między innymi:

  • - ubrania (podkoszulki, getry, bluzy, dresy)
  • - ręczniki
  • - pościel i prześcieradła.

"Jeżeli macie w swoich szafach rzeczy które są w dobrym stanie, nie używacie ich, proszę podzielcie się nimi! One dziś się kurzą, jutro może je wyrzucicie, a inni będą Wam za nie wdzięczni!" - apelują.

KSM DT przypomina także przy tym o zachowaniu bezpieczeństwa. "Nie wychodźcie niepotrzebnie z domów, unikajcie tradycyjnego prowadzenia zbiórek, w końcu dobry ratownik to bezpieczny ratownik. Jeden z oddziałów prowadzi zbiórkę w taki sposób, że jedna osoba, odbiera sprzed zgłoszonych domów (nie widując się z domownikami) przygotowane paczki z rzeczami, które następnie ona przekaże. Zainspirujmy się. Ograniczajmy kontakt - #ZostańwDomu" - dodają.

Wiele parafialnych oddziałów już włączyło się w akcję, m.in. KSM Bobowa, KSM Ciężkowice, Sącz Boga czy KSM działający przy parafii św. Jana Nepomucena w Bochni, ale także dołączają inne.

"Jeśli nie jest w Twojej parafii/okolicy prowadzona zbiórka, to spróbuj gotową paczkę nadać kurierem lub poprzez paczkomat bezdotykowo. Chcesz przekazać nowe rzeczy, dopiero je kupić? Warto to zrobić przez Internet i wskazać docelowy adres, nie narażając zbędnie siebie i innych" - tłumaczą organizatorzy.

Kolejnym sposobem jest pomoc finansowa - pieniądze można wpłacać na zrzutkę: https://zrzutka.pl/ryd7ah/wplac

Osoby, które zachcą wesprzeć tę akcję, KSM DT prosi o kontakt drogą mailową (biuro.ksm.dt@gmail.com) lub telefonicznie (537-581-294), gdzie można zadeklarować chęć bycia darczyńcą, jak również udzielone zostaną wszelkie niezbędne informacje.

"Liczba darczyńców wciąż rośnie, już teraz dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Wierzymy, że dobro ma wielką moc, a właśnie teraz jest okazja by zrobić coś dla innych!" - przekonuje zarząd KSM DT wraz z księdzem asystentem.

Gotów?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama