Nowy numer 22/2020 Archiwum

W hołdzie polskiemu papieżowi

Aż w pięciu konkursach będzie można uczcić św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin.

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” oraz Katolickie Stowarzyszenie Nauczycieli w Tarnowie zapraszają do udziału w czterech konkursach i grze terenowej z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Konkurs multimedialny jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczniów będzie wykonanie prezentacji multimedialnej na jeden temat, wybrany z przedstawionych poniżej propozycji:

Szkoła podstawowa:

  • „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”
  • „Pasje Jana Pawła II”
  • „Co to znaczy przebaczać? Jak to robił Jan Paweł II”

Szkoła ponadpodstawowa:

  • „Idea Światowych Dni Młodzieży”
  • „Jan Paweł II w Diecezji Tarnowskiej”
  • „Cywilizacja miłości w nauczaniu Jana Pawła II”

Konkurs literacki jest skierowany do uczniów drugiego etapu edukacyjnego (w kategoriach klas: 4-6 i 7-8). Zadaniem w tym konkursie jest napisanie pracy literackiej w dowolnej formie pt. „Jan Paweł II i moja rodzina”.

W konkursie plastycznym mogą wziąć udział uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego (klasy 1-3) na wykonanie pracy plastycznej poświęconej Janowi Pawłowi II.

Organizatorzy pomyśleli również o nauczycielach. Dla nich przygotowali konkurs na opracowanie scenariusza lekcji: dla nauczycieli szkół podstawowych - scenariusz ma nawiązywać do życia i nauczania Jana Pawła II. Termin składania prac do 30 maja 2020 roku.

Inicjatywą MCDN jest gra miejska „Tarnów z Janem Pawłem II”. Zostanie ona zrealizowana po ustaniu obiektywnych przeszkód związanych z epidemią oraz po wyznaczeniu terminu przez organizatorów.

Ostatnią propozycją uczczenia Jana Pawła II będzie konferencja naukowa „Aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. Pedagogiczne inspiracje w nauczaniu papieża Jana Pawła II”.

Informacje dotyczące regulaminów znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama