Nowy numer 22/2020 Archiwum

Najpiękniejsze palmy wielkanocne są...

Wszyscy wiemy gdzie, ale przekonał się o tym także Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi 17 kwietnia ogłosił wyniki Pierwszego Przeglądu "Rewia Palm Wielkanocnych 2020”.

Nagrodzono w nim zdjęcia plam wielkanocnych z diecezji tarnowskiej. Spośród 200 fotografii nadesłanych na konkurs Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wyróżnił cztery.

Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego powędrowała do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej za fotografię plam wielkanocnych otaczających stojącą w centralnej części rynku kolumnę św. Szymona z Lipnicy.

Najpiękniejsze palmy wielkanocne są...   Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. arch. konkursu

Konkursowe jury wyróżniło także zdjęcie palm wielkanocnych z Podegrodzia, którego autorem jest Piotr Droździk. I tam coroczny konkurs skupia wokół kościoła wszystkich mieszkańców wsi, a przygotowania trwają wiele miesięcy.

Najpiękniejsze palmy wielkanocne są...   Wyróżnienie dla Podegrodzia. arch. konkursu

Kolejne wyróżnienie przyznano Zosi Karpiel (lat 5) z Kalifornii (Pebble Beach). Na zdjęciu dziewczynka prezentuje palmę, którą wykonała z pomocą swoich rodziców i dzięki fachowym poradom babci Gosi, która mieszka we wsi Połom Mały (gmina Iwkowa).

Najpiękniejsze palmy wielkanocne są...   Wyróżnienie dla Zosi Karpiel. arch. konkursu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama