Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ocieka. Maseczki jak bułeczki

Z inicjatywy parafialnego oddziału Caritas w Ociece rozpoczęto szycie maseczek dla seniorów i potrzebujących z parafii.

W parafialną akcję wspólnoty leżącej na wschodnich rubieżach diecezji, poza członkami Caritas, włączają się bardzo chętnie i inni wolontariusze.

Pani Janina, przewodnicząca parafialnej Caritas, jak twierdzi proboszcz ociecki ks. Józef Pajor, ma dar jednoczenia ludzi w działaniu i serce otwarte dla każdego. Zna znakomicie parafian i wie kogo poprosić o włączenie się w akcję. Sama również przykładnie uszyła już kilkadziesiąt maseczek. Inne panie z Caritas również z zapałem wykorzystują każdą wolną chwilę, aby włączyć się w akcję.

Ocieka. Maseczki jak bułeczki   Maseczki z Ocieki. arch. parafii Ocieka

Pierwsze partie maseczek rozeszły się w parafii jak ciepłe bułeczki. - Ujęła mnie postawa osób zaangażowanych w tę akcję! Niedawno jedna parafianka, z zawodu krawcowa, w jeden wieczór uszyła 20 maseczek, przekazała informując mnie, że to dla naszych kochanych seniorów, że z miłości do nich, z serca chciała pomóc. Takich przykładów pięknych postaw mamy bardzo dużo - mówi ks. Józef Pajor, proboszcz parafii Ocieka.

Maseczki rozprowadzane są bezpłatnie. - Maseczki parafianie mogą sobie pobrać z kościoła, ze stoliczka, który znajduje się pod chórem. Każda maseczka jest zapakowana w woreczek. Wybór jest bardzo bogaty. Są różne kolory, sposoby mocowania - dodaje ks. Józef. Panie szyją również maseczki z kieszonką na mini filtr. Można ich używać wielokrotnie, piorąc i prasując po każdym użyciu.

- Akcja ta odciąży budżet seniorów, gdyż koszty zakupu tego typu artykułów w sklepach są znaczące. Ponadto jest to gest miłosierdzia wobec potrzebujących, akcja wychowawcza i integrująca parafię, w której mamy sporo starszych. To także okazanie szacunku i troski względem nich, samych seniorów podnoszący na duchu, bo dający im do zrozumienia, że wspólnota troszczy się, myśli o nich - dodaje ks. proboszcz Józef Pajor z Ocieki.

Jeśli chodzi o wspomniane fasony maseczek, to szyku zadaje ks. Marek Kądzielawa, proboszcz parafii Sromowce Niżne, w Pieninach, który trzymał taką, jak sam ją nazwał "służbową" maseczkę.

Ocieka. Maseczki jak bułeczki   Ksiądz Marek Kądzielawa, proboszcz w Sromowcach Niżnych, w "służbowej" maseczce na twarzy. FB ks. Marka Kądzielawy
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama