Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zarządzenie biskupa tarnowskiego

Biskup Andrzej Jeż wydał kolejne zarządzenie w związku z możliwością celebracji nabożeństw w trakcie pandemii.

W zarządzeniu podpisanym w poniedziałek 20 kwietnia przypomina, że dopuszczone są wspólnotowe celebracje w kaplicach i kościołach przy zachowaniu obowiązujących norm bezpieczeństwa.  

Jednocześnie, uwzględniając konsekwencje ograniczeń, biskup zachęca do indywidualnego i rodzinnego przeżywania przez transmisje Mszy św.

Proboszczów zachęca, by tam, gdzie to możliwe realizowali transmisje z kościołów. Zarządza również, by kapłani stworzyli w świątyniach możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Pełna treść zarządzenia poniżej.

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego w sprawie celebracji nabożeństw

Odpowiadając na prośby wiernych i duszpasterzy dotyczące dopuszczenia możliwości wspólnotowego celebrowania nabożeństw w kościołach i kaplicach, które zostało zawieszone dekretem z dn. 14.03.2020, niniejszym zezwalam na ich celebrowanie, przy zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe. Mając jednak świadomość, że będzie mogła w nich uczestniczyć jedynie znikoma liczba wiernych, nadal zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania oraz do korzystania z ich transmisji.

Ponadto ponawiam moją prośbę do duszpasterzy, aby tam gdzie to tylko możliwe, zorganizowali możliwość transmisji internetowych Mszy św. i nabożeństw z własnego kościoła. Jest to szczególnie ważne dla budowania poczucia jedności wspólnoty parafialnej oraz dla utrzymania kontaktu wiernych ze swoimi duszpasterzami.

Celebrując nabożeństwa należy równocześnie zwrócić uwagę na rolę spowiedzi św. w życiu duchowym wiernych, stwarzając przy tym możliwość przyjmowania sakramentu pokuty w naszych świątyniach.

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama