Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bochnia, miasto miłosierdzia

Dramatyczna sytuacja w DPS w Bochni ciągle wyzwala w ludziach dobro. Od tygodnia z siostrami i księdzem pracują dwie studentki pielęgniarstwa.

Pisze o tym posługujący od Wielkiej Soboty w DPS w Bochni ks. Piotr Dydo-Rożniecki.

- Jestem dumny bardzo. Po raz kolejny ostatnio! Dlaczego? Od ponad tygodnia są z nami Karolina i Weronika. Jedna z Wielunia, a druga z okolic Gorlic. Studentki 2. roku pielęgniarstwa. Pomagają ratownikowi medycznemu troszcząc się o leki, kontrolę zdrowia. Bardzo ofiarne dziewczyny! Jestem z nich bardzo, bardzo dumny! Wspomnijcie także proszę za nimi w modlitwie - pisze ks. Piotr.

Cały czas na zewnątrz domu nie brakuje ludzi wrażliwego serca, którzy pragną spieszyć z pomocą. Jak donosi serwis bochniazbliska.pl maturzyści z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni zdecydowali, aby przekazać 5 tys. złotych, które mieli odłożone na wycieczkę, na potrzeby pensjonariuszy DPS w Bochni. - Jestem dumny z moich uczniów. Cieszę, się że na swojej drodze pedagogicznej mogłem spotkać takich wspaniałych młodych ludzi - mówi dla serwisu bochniazbliska.pl Piotr Czekaj, dyrektor ZS nr 3 w Bochni.

Bochnia, miasto miłosierdzia   Maturzyści z ZS nr 3 w Bochni przekazali 5 tys. złotych, uzbierane na wycieczkę, na potrzeby pensjonariuszy DPS w Bochni. bochniazbliska.pl

Fundusze, dokładnie 2 tys. złotych, które Rada Rodziców miała zarezerwowane na kwiaty i pamiątki dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego, wspólnie zdecydowano się przekazać na zakup respiratora dla jednej z karetek pogotowia. Pod nowymi doniesieniami o pomocy, która rodzi się z dramatu bocheńskim DPS jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych dopisała komentarz: „Bochnia Miasto Miłosierdzia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama