W kościele parafialnym trwają prace nad Drogą Krzyżową, tryptykiem Miłosierdzia Bożego i ikoną MB Nieustającej Pomocy.
Pięknieje wnętrze kościoła parafialnego w Mogilnie.
W październiku ubiegłego roku rozpoczęły się prace nad polichromią ściany ołtarzowej w prezbiterium. Wokół figury Ukrzyżowanego ze starego kościoła pojawiły się m.in. postacie Maryi, św. Jana i Apostołów.
- Ściana została ukończona na trzecią niedzielę Adwentu. Kiedy zdjęto rusztowania, oczom parafian ukazała się piękna panorama ze sceną ukrzyżowania i Apostołami. Ludziom bardzo się spodobało to nowe wypełnienie przestrzeni prezbiterium. Ponadto wykonano kopię Ukrzyżowanego, która została umieszczona w naszym starym, zabytkowym kościele - mówi ks. Damian Siciarz.
Ściana ołtarzowa prezbiterium kościoła w Mogilnie.Obecnie na ukończeniu są obrazy stacji Drogi Krzyżowej. W tradycyjne sceny męki Pana Jezusa zostały włączone współczesne postacie. Przykładowo, kiedy Jezus bierze krzyż na swoje ramiona, obok pojawiają się ludzie niosący własne krzyże. Kiedy Weronika ociera twarz Panu Jezusowi, ktoś podaje szklankę wody spragnionemu ubogiemu.
- W ten sposób łączą się ze sobą męka i śmierć Pana Jezusa z naszym codziennym życiem. Droga krzyżowa Jezusa i nasze drogi do Boga przenikają się - mówi ks. proboszcz Emil Myszkowski.
Artyści wykonują także tryptyk Miłosierdzia Bożego oraz ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. - W planach jest kaplica świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej - dodaje ks. Myszkowski. Autorami prac są artyści z grupy „Przemienienie” z Tarnopola na Ukrainie, którzy ostatnio wykonali całość polichromii w kościele w Cieniawie: