Nowy numer 22/2020 Archiwum

Klerycy wracają

Epidemia utrudnia formację, ale jej nie przerywa. Seminaryjna wspólnota ma nadzieję kontynuowania przygotowań do kapłaństwa.

Tradycyjnie pod koniec kwietnia miał się odbyć dzień otwarty w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, na który przyjeżdżało z diecezji kilkuset młodzieńców.

- W tym roku taki zjazd się nie odbędzie, z powodu epidemii. Nie rezygnujemy jednak z zaproszenia do wirtualnych odwiedzin naszego Seminarium. Z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza (3 maja), która jest zarazem światowym dniem modlitw o powołania, rozpoczynającym cały tydzień próśb w tej intencji, klerycy z grupy „Semeron” przygotowali na każdy dzień tygodnia rozważania. A już od teraz księża przełożeni sprawują Msze św. transmitowane przez nasze diecezjalne radio RDN w intencji Seminarium i o nowe powołania. Ponadto można zobaczyć film, który jest wirtualną przechadzką po naszym Seminarium - mówi ks. rektor Jacek Soprych. 

Klerycy po długiej nieobecności w Seminarium spowodowanej epidemią wracają do starego trybu życia w nowej rzeczywistości. - Przez ostatni czas alumni uczestniczyli w wykładach zdalnie, zaś za ich duchową formację byli odpowiedzialni proboszczowie, przy czym ojcowie duchowni z Seminarium regularnie kontynuowali kierownictwo duchowe przez telefon. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa od 2 maja będziemy wspólnie przygotowywać się do kolejnych etapów seminaryjnej formacji. Zostały zaplanowane kandydatura oraz udzielenie posług lektoratu i akolitatu. Mamy nadzieję, że bez przeszkód odbędą się 23 maja święcenia diakonatu, a tydzień później święcenia prezbiteratu - mówi ks. rektor.

Choć sytuacja jest dynamiczna, należy się spodziewać, że nie będzie możliwe organizowanie na dotychczasową tradycyjną skalę parafialnych Prymicji. - Jeszcze nie wiadomo, jak to będzie można zorganizować, na pewno skromnie i zgodnie z przepisami związanymi z bezpieczeństwem - podkreśla ks. Soprych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama