Nowy numer 22/2020 Archiwum

Podegrodzie. Walczą o Słowo od 22 rund

Dokładnie od miesiąca niemal codziennie tamtejsi kapłani zachęcają do medytacji fragmentem Ewangelii z danego dnia.

"Walczący o Słowo" to projekt dwóch wikarych z Podegrodzia ks. Mateusza Opolskiego i ks. Maćka Stabrawy.

W krótkich filmikach przygotowywanych niemal każdego dnia zachęcają parafian do medytacji fragmentu Ewangelii na każdy dzień.

- Dzielimy się krótkimi myślami, które rodzą się w naszych sercach w czasie medytacji, zapraszając w ten sposób do pobycia sam na sam ze Słowem Bożym - wyjaśnia ks. Maciek Stabrawa.

Realizację projektu rozpoczęli 28 marca. Od tego czasu powstało 22 odcinków, czyli rund "Walczącego o Słowo". Nazwa nasunęła się sama. - Jesteśmy świadomi, że modlitwa Pismem Świętym wymaga determinacji, obudzenia w sobie pragnienia takiego spotkania z Chrystusem. To jest walka o Słowo w naszej codzienności. Walka o to, by nie zostało ono zagłuszone, ale usłyszane i aby poruszyło do konkretnej odpowiedzi - czynu - wyjaśnia kapłan.

Pomysł projektu zrodził się pod wpływem ograniczeń w duszpasterstwie związanych z pandemią (m.in. liczby osób w kościele). Dziś na żywo mogą z Ewangelią dotrzeć do niewielkiej grupy wiernych, chcą ją głosić więc za pośrednictwem innych możliwości, jakie daje dzisiejszy świat.

- Jest to dla nas księży okazja do realizowania wezwania Chrystusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15). Wierzymy, że i w tych, którzy razem z nami tę walkę podejmują, rodzi to wiele radości i nadziei, ale i porywa do rzeczy wielkich - mówi ks. Maciej Stabrawa.

Zobaczcie rundę 22 i powalczcie o Słowo w swoim życiu:

"walczący o Słowo" - runda 22 (J 6,22-29)
Maciej Stabrawa
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama