Nowy numer 22/2020 Archiwum

Najmłodsze nabożeństwo w Polsce po raz pierwszy w diecezji

W kościele parafialnym w Łososinie Górnej zostanie odprawiona Droga Miłosierdzia. Będzie można w niej uczestniczyć dzięki transmisji internetowej.

W czwartek 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 18 w kościele parafialnym w Łososinie Górnej zostanie odprawiona Droga Miłosierdzia.

- To nowa forma kultu Bożego Miłosierdzia na wzór drogi krzyżowej połączona z refleksją biblijną, modlitwą i  multimedialną prezentacją - informują duszpasterze.

Droga Miłosierdzia to rozważanie spotkań Jezusa z ludźmi, które odmieniło ich życie. Pierwsza część to „Spotkania w blasku wiary”, podczas której przypominane są spotkania Jezusa m.in. z trędowatym, niewidomym i jawnogrzesznicą.

Druga część „Krzyż niosący nadzieję” ma charakter pasyjny. W tej części przypominane są spotkania Jezusa z ludźmi podczas drogi krzyżowej. Trzecia, ostatnia część Drogi Miłosierdzia to rozważania związane ze spotkaniami z Jezusem po Jego zmartwychwstaniu.

Autorem Drogi Miłosierdzia jest ks. Franciszek Ślusarczyk z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Nabożeństwo po raz pierwszy zostało odprawione w Łagiewnikach w 2016 roku. Promuje je m.in. teledysk „Zaufaj Mu”:

MATULA - Zaufaj Mu (Official video)
Matula
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama