Nowy numer 22/2020 Archiwum

33 333 kroki do Tuchowa

Księża filipini zapraszają do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej. Z powodu epidemii inaczej się nie da...

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 maja z kościoła Księży Filipinów w Tarnowie wyruszała piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Jak już pisaliśmy na łamach "Gościa Tarnowskiego", początki tej dorocznej pielgrzymki sięgają końca lat 60. XX wieku i były związane z działającą wtedy prężnie Wspólnotą Misyjną. Pielgrzymka rozpoczynała się przed kościołem Księży Filipinów w Tarnowie. Potem pątnicy ulicą Wałową, Lwowską, Dąbrowskiego i Aleją Tarnowskich zmierzali w kierunku kościółka na Górze Świętego Marcina. Tam był czas na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, krótką modlitwę i śniadanie na trawie. Dalej pielgrzymi ruszali przez Łękawkę i Karwodrzę, by po godz. 12.00 dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej na Lipowym Wzgórzu w Tuchowie. 

W tym roku z powodu epidemii wspólne wędrowanie nie odbędzie się. Księża proponują inną, duchową formę pielgrzymowania.

- Do pokonania mamy dystans 33 333 kroków - tyle, ile w rzeczywistości wynosi długość trasy z naszego kościoła do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Każdy pielgrzym, który zapisze się na naszej stronie lub przez wydarzenie na Facebooku, proszony jest w piątek 1 maja o modlitwę słowami Litanii Loretańskiej.

Litania zawiera 54 wezwania sławiące Matkę Bożą - będą to zatem 54 kroki w duchowym pielgrzymowaniu. Aby tegoroczna pielgrzymka mogła w ten sposób dotrzeć do Tuchowa, musi być dość liczna, zatem niezbędne jest zaangażowanie każdej i każdego z Was - o co serdecznie prosimy! W intencji duchowych pielgrzymów w piątkowy wieczór odprawimy w naszym kościele Mszę świętą - informują duszpasterze.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama