Nowy numer 4/2021 Archiwum

Majówka z ks. prof. Michałem Hellerem

Przez trzy pierwsze dni maja Copernicus Center Press będzie przypominać najlepsze wykłady i prelekcje tarnowskiego filozofa, kosmologa i teologa.

Zaprezentujemy fragmenty udzielonych przez niego wywiadów, obficie raczyć będziemy was cytatami z jego prac naukowych i publikacji książkowych, a także bawić konkursami i quizami związanymi z pracą i osobą naszego Mentora" - zapowiada Copernicus Center Press w mediach społecznościowych.

Ksiądz profesor Heller jest wybitnym kosmologiem, filozofem i teologiem. Jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Specjalizuje się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego oraz m.in. laureatem (jako pierwszy Polak!) Nagrody Templetona. Profesor Heller jest autorem kilkudziesięciu książek i ponad tysiąca (!) publikacji naukowych, a także dyrektorem programowym Copernicus Festival, którego organizacją zajmuje się stworzone przez niego Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

"O skromności, ale także poczuciu humoru Profesora od lat krążą legendy, a niektóre z jego celnych ripost stały się wręcz ikoniczne, o czym będziecie mogli przekonać się sami już w najbliższy weekend. Oprócz licznych niespodzianek mamy dla was także książki z autografem profesora. Nie jest ich jednak dużo, dlatego będziecie musieli wykazać się nie lada refleksem, aby stać się ich posiadaczami" - zapowiada Copernicus Center Press.

W ramach "Majówki z Profesorem Michałem Hellerem" centrum przygotowało 3 bloki tematyczne. Piątek (1 maja) poświęcono filozofii, sobotę (2 maja) - kosmologii, a niedzielę (3 maja) - teologii.

Majówkę dziś rozpoczęto od wysokiego C. W pierwszomajowy poranek Copernicus Center Press zaprosiło na spotkanie pt. "Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie", które odbyło się w ramach cyklu wykładów popularnonaukowych "Wielkie Pytania w Nauce", organizowanych od 2016 r. przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Co muzyka i kosmos mają wspólnego? I czy w ogóle coś mają? Posłuchajcie:

Cztery pory roku w muzyce i w kosmosie - ks. prof. Michał Heller, prof. Konstanty Andrzej Kulka
WSIiZ w Rzeszowie

 

Pozostałe wykłady i konkursy towarzyszące "Majówce z ks. prof. Michałem Hellerem" można śledzić na profilu FB Copernicus Center Press.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama