Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pan Bóg powołuje zawsze!

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie zaprasza młodych do udziału w Tygodniu Modlitw o Powołania.

W czwartą niedzielę wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele jest obchodzony Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna cały tydzień modlitwy w tej intencji.

Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, nie mogąc fizycznie zaprosić młodych na dzień otwarty, przygotowało film o tym, jak wygląda życie za seminaryjnym murem.

Nasze Seminarium od środka - WSD Tarnów
WSD Tarnow

Na cały tydzień zostały również przygotowane materiały duszpasterskie - adoracje i rozważania do Ewangelii na każdy dzień. Ks. Tomasz Rąpała z WSD podkreśla, że Bóg powołuje zawsze. - Mówi się dzisiaj o "kryzysie powołań". To nie jest prawdą. Bóg nie jest w kryzysie i powołuje tak, jak zawsze. W kryzysie możemy być my - powołani, nie Bóg. Powołania są tam, gdzie żyje się duchem autentycznie kościelnym - wyjaśnia.

- Bóg kieruje do nas osoby, znaki, mówi poprzez wydarzenia i przeżycia. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a przede wszystkim serca. Chodzi o serca otwarte na słowo Boże i adorację Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który powołuje przez miłujące spojrzenie. Dlatego módlmy się dużo, żebyśmy mieli oczy otwarte i serca szerokie, które przyjmą dar Bożego powołania - mówi ks. Tomasz, ojciec duchowny w tarnowskim WSD.

Czy warto podjąć ryzyko? - WSD Tarnów #powołaniekapłańskie
WSD Tarnow

Warto przypomnieć, że klerycy powrócili 2 maja do seminarium i będą się przygotowywać do kolejnych etapów na drodze formacji kapłańskiej m.in. do kandydatury oraz posług lektoratu i akolitatu.

Trwa również rekrutacja do WSD. Chęć wstąpienia do seminarium wyraziły dwie osób. - Jest zainteresowanie tą drogą życia - mówi rektor WSD w Tarnowie ks. dr Jacek Soprych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama