Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bobowa. Z Maryją w czas zarazy przejdź do galerii

Bobowscy parafianie rozpoczęli nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca z Matką Bożą Fatimską.

W kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej 2 maja sprawowana była Msza św. w intencji druhów OSP z terenu parafii z racji przypadającego w najbliższy poniedziałek wspomnienia św. Floriana - patrona strażaków.

Mszy św. przewodniczył proboszcz bobowskiej parafii ks. dr Marian Chełmecki. O liturgię słowa zatroszczyli sie przedstawiciele OSP. Na zakończenie uroczystej Eucharystii celebrans podziękował strażakom za ich trud, poświęcenie, niezachwianą i bezinteresowną pomoc na rzecz parafii i całej gimny Bobowa. To podziękowanie złożył na ręce obecnego prezesa OSP Bobowa dh. Adama Szczepanka i komendanta OSP Bobowa Stanisława Chochołowicza.

O 20.00 rozpoczęto cykl pierwszych sobót miesiąca. Rozważnie do pierwszej tajemnicy chwalebnej wygłosił wikariusz ks. Damian Płaza. Figurę Matki Bożej niosły przedstawiciele róż różańcowych.

Mimo trwającego czasu epidemii, bobowscy parafianie, mając na uwadze wszystkie zaostrzenia, gromadzą się w odpowiedniej liczbie w kościele parafialnym lub łącząc się na modlitwie poprzez transmisję internetową z bobowskiego kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama