Nowy numer 4/2021 Archiwum

Sącz Boga modli się o powołania

I zachęca do podjęcia tego wyzwania razem z nimi. Pomysłodawcą całej akcji jest historyk z I LO w Nowym Sączu Jakub Bulzak.

"Bardzo Was potrzebujemy, pomóżcie nam szerzyć dobro! Tworzymy akcję, do której potrzebujemy Was! Waszej ofiary i modlitwy" - apelują młodzi skupieni w duszpasterstwie "Sącz Boga".

Od wczorajszej Niedzieli Dobrego Pasterza przez cały tydzień będą modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Oprócz modlitwy zachęcają także do podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji powołań, a także za już posługujących księży, zakonników i siostry zakonne na Sądecczyźnie.

- Pomysłodawcą całej akcji jest mój historyk z I LO w Nowym Sączu pan mgr Jakub Bulzak, który wiedział, że współprowadzę stronę "Sącz Boga" i uznał, że może być ona dobrym medium do rozpromowania tego dzieła. Już dwudziestu młodych ludzi podjęło się opieki modlitewnej, a część z nich postu ścisłego o chlebie i wodzie, choć są też tacy, którzy podjęli ofiarę bez deklaracji. Znam takich indywidualistów. Wszystko to za konkretny zakon czy ugrupowanie znajdujące się na terenie Sądecczyzny lub konkretne powołanie w diecezji tarnowskiej - mówi Martyna Witecka.

Jak tłumaczy, inicjatywa ma na celu zintensyfikowanie modlitwy za wszystkie nowe, ale także już istniejące powołania. - Chcemy umocnić kapłanów w ich powołaniu i pokazać, że młodzi ludzie chcą i potrzebują autorytetów i przewodników w swoim życiu - dodaje Martyna, zachęcając wszystkich młodych ludzi podobnie myślących o dołączenie do akcji i podjęcie wyzwania.

- Prosimy poinformujcie nas, jeżeli dołączacie do tego dzieła! Pamiętajcie, każda modlitwa jest ważna! - apeluje "Sącz Boga". W tej sprawie można kontaktować się z nimi poprzez media społecznościowe. Wszelkie informacje uzyskacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama