Nowy numer 3/2021 Archiwum

Drwinia ma nowego proboszcza

Kanoniczne objęcie parafii odbyło się w niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza.

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża nowym proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w miejscowości Drwinia, w dekanacie Uście Solne, został mianowany ks. Mariusz Gródek, dotychczasowy wikary parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

W tej parafii ks. Mariusz pracował przez prawie siedem lat (od 2013 r.). Katechizował w Zespole Szkół Technicznych, był prezesem Poradni Specjalistycznej „Arka”, odpowiadał za pocztę elektroniczną w dekanacie Mielec-Południe, opiekował się kancelarią parafialną i małżeńską, redagował niedzielne ogłoszenia parafialne, organizował pracę wśród kolegium kapłanów, był również Kapelanem Mieleckiego Sportu.

Wcześniej posługiwał w parafii św. Mikołaja w Bochni, gdzie przez wiele lat prowadził Ogólnopolski Festiwal Piosenki Maryjnej "Ad Gloriam Deiparae".

Ks. Mariusz Gródek ma 47 lat. Kapłanem jest od 1999 roku. Biskupią nominację na proboszcza parafii Drwinia otrzymał 8 kwietnia, dwa tygodnie po niespodziewanej śmierci dotychczasowego proboszcza tejże parafii ks. Romana Kopacza. Pisaliśmy o niej tutaj:

Kanoniczne objęcie parafii przez nowego proboszcza ks. Mariusza Górdka odbyło się w minioną niedzielę - Chrystusa Dobrego Pasterza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama