Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie żyje ks. Mateusz Szyszka

4 maja, po długiej chorobie, zmarł w Tarnowie ks. Mateusz Szyszka, pracownik tarnowskiej kurii.

Jak informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz tarnowskiej kurii, Msza św. za śp. ks. Mateusza będzie sprawowana w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie 7 maja o godz. 18. Zmarły pochodził z tarnowskiej parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza. W tym kościele Msza św. będzie sprawowana w piątek 8 maja o godz. 13.30, po której odbędzie się pochówek na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach.

Nie żyje ks. Mateusz Szyszka   Ksiądz Mateusz w dniu swoich święceń kapłańskich w 2010 roku. Archiwum parafii pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie

Mateusz Szyszka urodził się 20 lutego 1985 r. w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 maja 2010 roku. Jako wikariusz pracował w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Muszynie. Od 2012 r. był pracownikiem Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz współtworzył portal Diecezji Tarnowskiej. Ponadto od 2014 r. należał do Zespołu Redakcyjnego Pisma Urzędowego Diecezji Tarnowskiej "Currenda", a od 2018 r. był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

- Ksiądz Mateusz był długoletnim członkiem redakcji Portalu Diecezji Tarnowskiej. Swoją wiedzą i umiejętnościami wspierał tworzenie zasobów portalu, był głównym pomysłodawcą nowego loga. Profesjonalny, kreatywny, wnikliwie obserwujący rzeczywistość. Mimo swojej choroby pogodny i uśmiechnięty. Wierzyliśmy, że zwycięży chorobę i do nas wróci z nowym zapałem i pomysłami. Teraz wiemy już, że inna była wola Boża - mówią koleżanki i koledzy z Portalu Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama