Nowy numer 23/2021 Archiwum

Żukiem A11 zawieźli intencje do Tuchowa

Setki pielgrzymów 1 maja nie wyruszyło w sposób fizyczny, na nogach, do sanktuarium maryjnego w Tuchowie, ale pojechał kleryk Patryk... żukiem A11.

Jak już pisaliśmy na łamach "Gościa Tarnowskiego", początki tej dorocznej pielgrzymki sięgają końca lat 60. XX w. i były związane z działającą wtedy prężnie Wspólnotą Misyjną. Pielgrzymka rozpoczynała się przed kościołem księży filipinów w Tarnowie. Potem pątnicy ulicami Wałową, Lwowską, Dąbrowskiego i al. Tarnowskich zmierzali w kierunku kościółka na Górze Świętego Marcina. Tam był czas na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, krótką modlitwę i śniadanie na trawie. Dalej pielgrzymi ruszali przez Łękawkę i Karwodrzę, by po godz. 12 dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej na Lipowym Wzgórzu w Tuchowie. 

W tym roku z powodu epidemii wspólne wędrowanie nie odbyło się tak jak zwykle, ale filipini zaprosili wszystkich do pielgrzymowania duchowego.

Jednak jeden śmiałek z filipińskiej wspólnoty do Tuchowa się wybrał, na pace żuka A11 wioząc intencje, zaliczając wszystkie punkty na trasie, by stanąć przez obliczem Matki Bożej na Lipowym Wzgórzu. Zobaczcie relację z pielgrzymki kleryka filipińskiego Patryka Żelichowskiego.

- Tego się nie da "odzobaczyć" - komentuje ks. Mateusz Kiwior, filipin.

FILIPIŃSKA PIELGRZYMKA DO TUCHOWA 2020
Filip TV

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama