Nowy numer 4/2021 Archiwum

Szczepanów. Zginął w szkole Eucharystii przejdź do galerii

W trzecim dniu odpustu modlono się za fundatorów, dobrodziejów, pielgrzymów oraz za służby mundurowe.

We wtorek 5 maja w szczepanowskim sanktuarium św. Stanisława modlono się za fundatorów i dobrodziejów tego świętego miejsca, a także za pielgrzymów, którzy nie mogąc przybyć do sanktuarium, mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach dzięki transmisji internetowo-telewizyjnej.

Do sanktuarium pielgrzymowali także Rycerze Kolumba.   Do sanktuarium pielgrzymowali także Rycerze Kolumba.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Porannej Mszy św. w szczepanowskiej bazylice przewodniczył ks. wikariusz Adrian Pazdyk, który przypomniał, że fundatorów, dobrodziejów i pielgrzymów związanych z miejscem urodzin św. Stanisława łączy to samo powołanie do świętości. - Mówi o tym m.in. Panteon Świętych i Błogosławionych Diecezji Tarnowskiej, a także tych świętych i błogosławionych, którzy wzięli imię od św. Stanisława. Mówią o tym powołaniu mury bazyliki, w których pielgrzymi gromadzili się na wspólnej i indywidualnej modlitwie. Mówią i konfesjonały, przy których klękali, wyznawali swoje grzechy i otrzymywali Boże przebaczenie. Ziemia Szczepanowska jest nasiąknięta pragnieniem świętości wielu pokoleń ludzi uczących się od Stanisława zwyciężania pod mieczem prób i cierpienia - mówił ks. Pazdyk.

Sumie o godz. 18 przewodniczył kapelan Straży Pożarnej Powiatu Brzeskiego ks. Grzegorz Sroka z Dębna. W homilii podkreślił, że św. Stanisław zginął w szkole Eucharystii, podczas sprawowania Mszy św. - Zanim to się stało, pamiętnego 11 kwietnia 1079 roku biskup krakowski uczył się ofiarować swoje życie Jezusowi i Kościołowi - mówił ks. Sroka.

Podniesienie.   Podniesienie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kaznodzieja przypomniał, że bp. Stanisława naśladowali św. Jan Paweł II i kardynał Stefan Wyszyński. - Jak św. Stanisław bronili wolności i godności człowieka, jednoczyli naród i prowadzili powierzone im owce, nie szczędząc swojego życia - wyliczał kapelan.

Na zakończenie przekazał kustoszowi szczepanowskiego sanktuarium list od komendanta powiatowego Policji, który podziękował za duszpasterską troskę nad policjantami, zwłaszcza podczas trwającej epidemii.

Strażacy ze Szczepanowa reprezentowali służby mundurowe.   Strażacy ze Szczepanowa reprezentowali służby mundurowe.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Modlitwa służb mundurowych była w tym roku skromna pod względem udziału ich przedstawicieli. Strażaków reprezentowali druhowie z OSP Szczepanów, którzy przybyli na Mszę św. ze swoim sztandarem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama