Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wojakowa. W naszej parafii nikt nie urodził się siostrą lub księdzem

W tygodniu modlitw o powołania wikary tej parafii ogłosił konkurs. Z powołaniami związany ściśle i z nie tak daleką przeszłością.

Konkurs "W naszej parafii nikt nie urodził się siostrą lub księdzem" ogłosił na FB parafii Wojakowa miejscowy wikary ks. Leszek Sekuła. Opublikował 15 zdjęć sióstr i księży związanych z parafią. Fotografie pochodzą z ich dzieciństwa. Rolą parafian, chcących wziąć udział w konkursie, jest rozpoznanie, kto jest na zdjęciach. W prywatnej wiadomości wysłanej na fanpage parafialny trzeba wpisać nazwisko księdza lub siostry, kryjące się pod kolejnymi zdjęciami opatrzonymi cyfrą.

Nagrody czekają na 11 osób, które przyślą prawidłowe rozwiązania. Poprawne odpowiedzi można wysłać do soboty 9 maja, do godz. 16. Ogłoszenie wyników odbędzie się tego samego dnia po wspólnym Różańcu o godz. 20.30. - W przypadku większej liczby poprawnych odpowiedzi odbędzie się losowanie pod czujnym okiem komisji - zapowiada ks. Leszek.

Na zdjęciach jest również on, a także miejscowy proboszcz ks. prał. Józef Nowak oraz pochodzący z wojakowskiej parafii ks. Andrzej Jasnos czy ks. Stanisław Tokarski.

Parafianie już komentują post na Facebooku, twierdząc, że w sumie to niewiele się zmienili. "Tylko trochę urośli" - piszą, ale tak naprawdę mają wielki orzech do zgryzienia. Łatwo nie będzie, bo zdaje się, że w tym gronie są też... a nie zdradzimy, nie będziemy psuć zabawy, choć nie o nią tylko w tym konkursie chodzi.

- Chciałem w tym czasie, kiedy młodzi ludzie podejmują decyzję o wyborze drogi życia, ukazać, że przed podobnym wyborem, wyzwaniem stawali każdy ksiądz i każda siostra zakonna. Zdjęcia z przeszłości pokazują, że nasze dzieciństwo i młodość były zwyczajne, proste i że to właśnie w takich prozaicznych okolicznościach dorastaliśmy do odkrycia powołania do służby Bożej w Kościele. Myślę, że dzięki tej akcji my, powołani przez Pana Boga, staniemy się choć trochę bliżsi naszej wspólnocie parafialnej, a rozpoznawanie naszych twarzy będzie również dla wszystkich dobrą zabawą - mówi ks. Sekuła, a my wojakowskim parafianom życzymy powodzenia.

Link do konkursu znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama