Nowy numer 4/2021 Archiwum

Nie żyje ks. Krzysztof Chaim

Dziś rano, 8 maja, w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie odszedł do domu Ojca ks. Krzysztof Chaim.

Ksiądz Chaim pochodził z brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Urodził się w 1974 roku. W 2001 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Tymbarku, a potem w tarnowskiej parafii pw. św. Józefa i MB Fatimskiej. Uczył religii w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz był duszpasterzem głuchoniemych w okręgu tarnowskim. W 2008 r. wyjechał pracować wśród Polonii w Anglii. W latach 2008-2011 był wikariuszem parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bradford. W 2011 r. został założycielem parafii pw. Świętej Rodziny w Enfield.

Kilka miesięcy temu przyjechał na wakacje do Polski. Wtedy, źle się czując, trafił do szpitala w Brzesku. Lekarze walczyli o jego życie. "Nie dawali mu szans, ale dzięki ich wielkiej pracy, a nade wszystko woli Bożej jego obecny stan jest poważny, ale stabilny" - informowała zebranych na styczniowym koncercie w Brzesku na rzecz ks. Krzysztofa siostra kapłana.

Kilka miesięcy temu ks. Krzysztof trafił do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie.

Msza święta za spokój duszy Zmarłego zostanie odprawiona w kościele parafialnym parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Brzesku w poniedziałek, 11 maja, o godz. 15. Obrzędy pochówku („Stacja przy grobie”) odbędą się na cmentarzu komunalnym w Brzesku o godz. 16.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama