Nowy numer 23/2020 Archiwum

Sanepid zamknął świątynię

Zamknięty do odwołania został kościół pw. Ducha Świętego, sanktuarium MB Pocieszenia w Nowym Sączu.

Decyzją sanepidu została zamknięta świątynia pw. Ducha Świętego, sanktuarium MB Pocieszenia w Nowym Sączu. Komunikat o tym zamieścili na stronie parafii i w mediach społecznościowych sądeccy jezuici.

Kościół, jak pisze o. Józef Polak SJ, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium, będzie zamknięty do otrzymania wyniku testu na koronawirusa, któremu został poddany jeden z jezuitów. "Ksiądz ten, po odbytej operacji, nie sprawował Mszy Świętych z wiernymi w kościele już od ponad miesiąca. Wszystkie przyjęte intencje mszalne będą odprawiane jak zaplanowano, jednak bez udziału wiernych. Można w nich uczestniczyć przez transmisję internetową" - pisze o. Polak.

Kościół zostaje zamknięty zatem do czasu wyjaśnienia. Wiadomo jednak, że w najbliższą niedzielę Msze św. będą już bez udziału wiernych. "Bolesne, ale to w trosce o Wasze bezpieczeństwo" - piszą do wiernych jezuici pracujący w parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • KRM
  09.05.2020 19:31
  Czyżby w Nowym Sącz stwierdzono, że wirus przenosi się przez ławki kościelna albo przez ściany świątyni? To tam ławki kichają a ściany kaszlą? A może Sanepid podejrzewa, że obrazy świętych płaczą i to święci zarazili się od tego księdza, który był w szpitalu i teraz będą roznosili wirusa dalej.
  Niechybnie tak właśnie jest gdyż w Nowym Sączu jest 13 parafii katolickich (w tym dwie prowadzone przez jezuitów) skoro więc Sanepid zamknął jeden z kościołów to musi oznaczać, że wirus zagnieździł się w murach lub wyposażeniu tej właśnie świątyni.
  A co na to kuria tarnowska?

  Przykre, że to jezuici - z reguły niezwykle rozsądni ludzie - piszą, że zamknięcie kościoła odbywa się w trosce o bezpieczeństwo wiernych.

  Niestety bardzo źle, w kontekście ograniczania wiernym dostępu do sakramentów, kojarzy się w ostatnich tygodniach nazwisko Polak. I nie chodzi tylko o nowosądeckiego proboszcza.
 • gorolaz
  10.05.2020 17:37
  Czytaj: "Został aresztowany do czasu wyjaśnienia sprawy ".
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama